אודות המרכז הרפואי הישראלי לאלצהיימר ע"ש סופי ואברהם סטוצ'ינסקי

מרכז רמת גן לאלצהיימר- פתרון מקיף לחולים בכל שלבי המחלה

עלייה בתוחלת החיים בחברה המערבית הביאה עימה, בין השאר, לעלייה במספר החולים במחלה, ומספר הסובלים מהמחלה עולה עם הגיל ומגיע לכ-30 אחוז בקרב בני 85.

אנשים שלקו במחלה מתחילים לאבד את הזיכרון וכישורים קוגניטיביים אחרים זמן רב לפני שמחלתם נותנת את אותותיה בגופם. תופעות של חוסר התמצאות בסביבה ושיפוט לקוי בעוד הגוף ממשיך לתפקד כרגיל יוצרות מצבים שמסכנים את החולה ומכבידים על בן המשפחה המטפל.

במצבים כאלה ההשגחה והטיפול בבית נעשים קשים מנשוא.

ניסיונות איתור מסגרת מתאימה לשלב זה של המחלה מסתיימים לרוב בפשרה מכאיבה – דהיינו, אשפוז במחלקות סיעודיות כלליות או במסגרות אחרות שאינן מתמחות בטיפול בחולי דמנציה, ואין בהן תנאים מתאימים ושירותי תמיכה הנחוצים לחולה.

המרכז הרפואי מתמחה במתן טיפול מקיף לחולים ולבני משפחותיהם בכל שלבי מחלת האלצהיימר או מחלות הדמנציה האחרות.

במרכז קיימים מתקנים ייעודיים ואגפי מגורים המותאמים לחולים בדרגות תפקוד שונות.

מרכז רפואי ייעודי

המרכז תוכנן כך שאגפיו השונים, המשתרעים על שטח בנוי של 4,000 מ"ר, יותאמו לצרכים האופייניים לכל שלב במהלך המחלה. כל פרט בעיצוב המרכז הוא מרכיב חשוב בטיפול הניתן לדיירים.

אולמות הפעילות המרווחים – הבנויים סביב גן טיול או בצמוד למרפסות גן – מספקים מקום בטיחותי ונוח לתעסוקה מגוונת, ליצירת גירויים, לקשר רצוף עם הצוות ולבילוי עם בני משפחה ומבקרים.

החלונות הגדולים מקיפים את החדרים ואת שטחי הפעילות ומכניסים פנימה את אור השמש ואת צבעוניות הגן והעצים שמסביב.

החדרים המרווחים, המצוידים בפתחים רחבים במיוחד ובחדרי רחצה צמודים, מעוצבים באופן המקל את ההתמצאות. הריהוט ביתי ונוח, התאורה נעימה וכל חדר מצויד בלחצני מצוקה ובקווי חיבור לטלפון, לטלוויזיה ולמחשב.

הטיפול הטוב ביותר

המרכז שם לו למטרה לספק לדיירים ולמשפחותיהם את הטיפול הטוב ביותר, בסביבה בטוחה ומוגנת. אנו שואפים ליצור אווירה רגועה וסובלנית ומקפידים לשמור על כבוד האדם.

הגישה הטיפולית מותאמת לכל דייר באופן אישי ומיושמת על ידי צוות בעל ידע וניסיון מקצועי רחב.

תוכניות הטיפול משלבות את כל המרכיבים שיש בהם כדי להיטיב עם הדייר, בהתאמה למצבו הקוגניטיבי והפיזי. התוכניות כוללות השגחה רפואית מתמדת, פעילות חברתית – עם דגש על מוזיקה, שירה, שיחות וריקודים – וכן פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, תרפיה במוזיקה ופעולות לעידוד הזיכרון והיצירתיות.

בין השאר, אנו מארחים אחת לחודש אמנים שונים הבאים להופיע במרכז להנאת הדיירים ובני משפחותיהם. ההופעות נערכות באולם כנסים והן מיועדות לדיירי כל המחלקות.

כמו כן, מתקיימים במרכז קורסי עדכון תקופתיים המיועדים לכל חברי הצוות, על מנת לשמר את רמת הידע הגבוהה. הקורסים ניתנים על ידי מרצים מתוך המרכז ומחוצה לו.

מחקר והדרכה

במטרה לבחון ולשפר את יעילות הטיפול הניתן לדיירים במרכז, אנו חוקרים את העבודה הקלינית שלנו בשטח בתחומי הטיפול השונים (תזונה, פיזיותרפיה, סיעוד, מוזיקה) ופועלים להרחבת העשייה המחקרית ולשיתופי פעולה עם חוקרים באוניברסיטאות שונות.

כמו כן אנו רואים חשיבות רבה בהכשרת אנשי מקצוע בתחום הטיפול באדם עם דמנציה ומקיימים דרך קבע הדרכות לצוותים שונים במרכז וכן צוותים מקצועיים ממוסדות אחרים העוסקים בזקנה.

שירותי סיוע לקהילה

מיום הקמתו מקדיש המרכז חלק ממשאביו לסיוע לחולים במסגרת ביתם בקהילה, ולמטפלים בהם. באמצעות המומחים והצוות המקצועי של המרכז ניתנים לציבור מגוון שירותי סיוע.

בין השאר מרפאת חוץ לאבחון ומעקב, קבוצות תמיכה וסדנאות לבני משפחה מטפלים, קו פתוח הפועל 24 שעות ביממה לטיפול במצבי חירום ולייעוץ, ועוד.

להתייעצות עם נציג וקבלת סיוע
מלאו את הפרטים בטופס