מן העיתונות

יש תקווה לחולי אלצהיימר ודמנציה (דצמבר 2017).

News1

איך התנפח חשבון הארנונה של המרכז לאלצהיימר? (נובמבר 2017).

גלי צה"ל

מרכז האלצהיימר עתר: הארנונה זינקה ב-1,100 אחוז (נובמבר 2017).

וואלה נדל"ן

אירוע פתיחת המחלקה החדשה במרכז, שהוקמה בעזרת קרן הסיוע של הביטוח הלאומי  וועידת התביעות (יוני 2017).

ישראל בעסקים

בכירי המשק ציינו את פתיחת המחלקה החדשה והמפוארת במרכז הרפואי לאלצהיימר,  שנבנתה בעלות מוערכת של 10 מיליון שקלים (יוני 2017).

רכילות עסקית ynet

באירוע פתיחת אולם הכנסים החדש של המרכז הרפואי לאלצהיימר, הרצה פרופ' אהרן ברק,  נשיא בית המשפט העליון בדימוס, והשתתפו בכירים רבים מעולם העסקים והמשפט (ינואר  2017).

ישראל בעסקים

ערב מיוחד בהשתתפות פרופ' אהרן ברק, נשיא בית המשפט העליון בדימוס, שבו גם נחנך  אולם הכנסים החדש, נערך במרכז הרפואי לאלצהיימר (ינואר 2017).

גלובס

בכירים רבים מתחום העסקים והמשפט בהרצאה של פרופ' אהרן ברק, נשיא בית המשפט העליון בדימוס, במרכז הרפואי לאלצהיימר (ינואר 2017).

וואלה עסקים

האם נמצא חיסון למחלת האלצהיימר? מאמר מאת פרופ' מיכאל דוידזון, יו"ר המרכז הרפואי  לאלצהיימר (אוקטובר 2016).

מעריב on line

אורחים רבים מבכירי הקהילה העסקית בישראל הגיעו לאירוע הפתיחה של הבניין החדש  במרכז הרפואי לאלצהיימר (ספטמבר 2016).

גלובס

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן הודיע כי יעביר 2 מיליון שקלים להשלמת מעון לילה שיפעל במרכז הרפואי לאלצהיימר (ספטמבר 2016).

קול חי

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן עוקץ את שר האוצר לשעבר יאיר לפיד בכנס שנערך במרכז    הרפואי לאלצהיימר (ספטמבר 2016).

בחדרי חרדים האתר החרדי

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן השתתף בכנס שערך המרכז לאלצהיימר לציון יום האלצהיימר  הבינלאומי ולרגל פתיחת הבניין החדש והודיע על העברת תקציב בסך 2 מיליון ש"ח להשלמת  המרכז לטיפול יום (אוקטובר 2016).

חדשות ישראל בעסקים

"זיכרון זה לא הכול" – במרכז הרפואי לאלצהיימר עמלים כל השנה כדי להתאים לדיירים ולמשפחות מעטפת טיפולית אישית ולהעניק להם תקווה לעתיד (ספטמבר 2016).

כתבה ב-ynet

כיצד אפשר לתרום לשיפור איכות החיים של חולי אלצהיימר? פרופ' מיכאל דוידזון, יו"ר  המרכז  לאלצהיימר, מתארח בתוכנית הבריאות של פאולה וליאון ומסביר על המחלה (נובמבר  2015).

תוכנית הבוקר של פאולה וליאון (דקה 17)

לקראת ערב ההשקה שהפיק מרכז רמת גן לאלצהיימר כדי לתרום ולהעלות את המודעות למחלה: הסופר אמנון שמוש מספר בתוכנית של איריס קול על ספרו "בוקר טוב אלץ היימר" שמתאר את ההתמודדות עם מחלת האלצהיימר של אשתו. הספר יצא לאור בעזרת תרומה של מרכז רמת גן לאלצהיימר (נובמבר 2015).

תוכנית הרדיו של איריס קול

באירוע שהפיק מרכז רמת גן לחולי אלצהיימר, הושק ספרו של אמנון שמוש, "בוקר טוב אלצהיימר". פרופ' שלמה מור יוסף, מנכ"ל הביטוח הלאומי, ריגש בסיפורו על אמו שחלתה באלצהיימר, והודיע כי הביטוח הלאומי תורם להקמת מבנה נוסף למרכז (נובמבר 2015).

ידיעה ב-ynet

מוטי התחתן עם בחירת ליבו במרכז הרפואי לחולי אלצהיימר על מנת שאביו החולה  יזכה לראות אותו ביום המאושר בחייו (דצמבר 2015).

"רדיו ללא הפסקה" עם גבי גזית

חתונה מיוחדת במינה נערכה במרכז אלצהיימר: אורחים ובני משפחה הגיעו אל המרכז לחגוג  עם מוטי אהרונוביץ' ומאיה רייך את יום חתונתם. הוקמה חופה, הרב  קידש, וברכות נשלחו  לזוג הצעיר מכל עבר. בין המברכים היה גם אביו של מוטי, שהוא חולה  אלצהיימר המרותק  לכיסא גלגלים ומאושפז במרכז הרפואי (אוגוסט 2015).

"מבט" עם יעקב אילון

אירוע מרגש ויוצא דופן במרכז אלצהיימר: בנו של אחד הדיירים ביקש להתחתן בנוכחות אביו  המאושפז במרכז, וההנהלה והצוות נרתמו כדי לקיים את החתונה בגינת המרכז  (אוגוסט  2015).

כתבה בתלאביבינט

חתונת השנה במרכז אלצהיימר: מוטי אהרונוביץ' רצה לחגוג את הרגעים המרגשים של  חתונתו יחד עם אביו. הנהלת המרכז לאלצהיימר שהאב מאושפז בו, תרמה את גינת המרכז כדי לקיים את החתונה (אוגוסט 2015).

כתבה במקומון רמת גן

חתונה מרגשת ומשמחת במרכז אלצהיימר: ההנהלה תרמה את גינת המרכז כדי לאפשר לאחד הדיירים, המרותק לכיסא גלגלים, להשתתף בחתונת בנו.

כתבה במוטק'ה

מדוע טיפול במוזיקה יעיל עם חולי אלצהיימר? ד"ר אילת דסה, אחראית מערך המחקר  במרכז,  מסבירה מדוע המוזיקה משפיעה על חולי אלצהיימר וכיצד המוזיקה יכולה לתרום  לטיפול לא  תרופתי בחולים  (יולי 2015).

כתבה במגזין ערוץ 10

פרויקט תיאטרון ייחודי הנערך במרכז אלצהיימר בשיתוף עם "בית צבי", כתרומה לקהילה.  תלמידים וחולי אלצהיימר משתתפים יחד בקבוצה, שבה התלמידים ממחיזים את הזיכרונות  שמעלים החולים (יולי 2015).

כתבה ב-Ynet

חולי אלצהיימר מאבדים זיכרון לטווח קצר, אך זיכרון לטווח ארוך נותר שמור. ניתאי אליאש,  מנכ"ל המרכז, מסביר כיצד העלאת זיכרונות תורמת לטיפול בחולי אלצהיימר (יוני 2015).

חדשות נענע 10

כיצד משפיעים שירים ישנים על חולי אלצהיימר? מחקר שנערך במרכז הראה שקבוצת טיפול במוזיקה תורמת להאטת ההתדרדרות של כישורי השפה אצל החולים (אפריל 2015).

"ערב חדש",  ערוץ 1

שירים ישראליים ישנים מעוררים זיכרונות ומעכבים הידרדרות בכישורי שפה אצל חולי אלצהיימר. לפי ממצאי המחקר שנערך במרכז, החולים, המתקשים להביע את עצמם במילים, מצליחים לשיר באופן ברור וללא כל קושי שירים ישנים שנשמרים בזיכרון (אפריל 2015).

כתבה ב-nrg 

מחקר שנערך במרכז מראה ששירים ישנים תורמים לעיכוב ההידרדרות בכישורי שפה של חולי  אלצהיימר. אילו שירים היו הכי יעילים, ולמה? (אפריל 2015).

כתבה בוואלה

מחקר חדש מעלה שפעילות של שירה בקבוצת טיפול במוזיקה מעלה אצל חולי  אלצהיימר זיכרונות ומחבר אותם לקבוצת השתייכות. השירה גם תורמת לשימור כישורים קוגניטיביים (מאי 2015).

לכתבה במוטק'ה 

שר הרווחה מבקר במרכז רמת גן לאלצהיימר.

משרד הרווחה תורם להרחבת המרכז לאלצהיימר (מרץ 2014).

כתבה ברשת המקומונט

ראו ערך על המרכז באנציקלופדיה החופשית.

ויקיפדיה