ראשי » מרכז יום הרב תכליתי של המרכז הרפואי לאלצהיימר » מועדון לצעירים הסובלים מדמנציה

מועדון לצעירים הסובלים מדמנציה

  • מועדון ייחודי לסובלים מדמנציה בגיל צעיר
  • צוות טיפולי וסיעודי מיומן ומקצועי
  • מסגרת חברתית הכוללת תעסוקה מגוונת- פעילות קוגניטיבית, פעילות גופנית,  מוסיקה ופעילות יצירה
  • כיבוד קל בהגעה וארוחת ערב חמה
  • שירותי הסעות למעוניינים  בתוספת תשלום
  • ימי שני ורביעי אחה"צ בין השעות 16:00-20:00
  • אפשרות ללינת לילה במלונית המרכז.

 

מזכירות מרכז היום: 074-7691176  מייל: shlomi@alzheimer.org.il

הופעה מוקדמת של דמנציה:

הופעה מוקדמת של דמנציה –  EARLY ONSET DEMENTIA מאופיינת בהופעה של דמנציה בגילאים צעירים 40-65. יש מספר סוגים אופייניים של מחלת הדמנציה אך מחלת האלצהיימר הינה הסוג השכיח ביותר. כ-5% מחולי האלצהיימר הינם צעירים.

שינויים בהתנהגות, קשיים בתפקודים ניהוליים (תכנון, יוזמה ועוד)  הינם סימנים המאפיינים דמנציה בגילאים צעירים.

עקב הגיל הצעיר והסימפטומים הלא אופייניים לגיל ולמחלה בחלק לא מבוטל מהמקרים הצעירים הלוקים בדמנציה ובני משפחתם עוברים מסע מיגע של אבחונים ובדיקות ולעיתים מאובחנים באבחנות מוטעות.

הגיל הצעיר של המאובחנים מעמיד בפניהם ובפני בני המשפחות אתגרים פסיכוסוציאליים מורכבים.

הצעירים הלוקים במחלה בשלבים הראשוניים של האבחון מודעים לאבחנתם ולמצבם, לרוב עדיין יש ילדים המתגוררים בבית, חלק מהצעירים עדיין נמצאים במעגל התעסוקה לכן ברור כי הצעירים הללו זקוקים למענה מיוחד בקהילה ושונה מהמענה הקיים למבוגרים הלוקים במחלה.

בשלב זה אין טיפול למחלה אך יש אפשרויות לשפר את איכות חייהם.

מעטפת משפחתית תומכת, מעטפת חברתית ותעסוקתית למטופלים הלוקים בדמנציה היא נדבך חשוב מאוד במענה וטיפול המוצע. לאור המורכבות המשפחתית בהתמודדות עם צעיר הלוקה בדמנציה, ברור שמעטפת תומכת לבני המשפחה המטפלים היא חיונית הן למטופל והן לבני משפחתו.

הפתרונות המוצעים בקהילה לתעסוקה מותאמת לאנשים הלוקים בדמנציה כמו מרכזי יום לרוב לא מתאימים לצעירים מסיבות מגוונות הכוללות – נראות של המטופלים שמגיעים למרכזי יום, סוגי הפעילויות שאינם מותאמים לצעירים, השוני בתפקוד הגופני, בעיות ההתנהגות הקימות , תחומי העניין השונים ועוד.

מסיבות אלו חשוב מאוד לייצר מרכזי פעילות המותאמים לצעירים הלוקים בדמנציה הן מבחינה חברתית והן מבחינת סוגי הפעילויות המוצעים. וכן לתת מענה תמיכתי הולם לבני המשפחה המטפלים העיקריים.

 

צרו איתי קשר
+
צרו איתי קשר!