ראשי » מחלקות המרכז » מערכי טיפול » מערך הפיזיותרפיה

מערך הפיזיותרפיה

בפיזיותרפיה במרכז, כמו בכל אספקט טיפולי אחר, אנו שואפים להביא כל דייר למיצוי מקסימלי של הפוטנציאל התפקודי שלו ולאפשר לו לשמור על עצמאות מרבית תוך שמירה על ביטחונו ובטיחותו.

צוות הפיזיותרפיה מורכב מאחראית התחום, מצוות פיזיותרפיסטים ומעוזר פיזיותרפיסט, האחראי גם על תחזוקה של ציוד הפיזיותרפיה.

מכון הפיזיותרפיה פעיל שישה ימים בשבוע, והוא כולל אולם רחב ידיים, נעים, מואר ומאובזר בכל המכשור הנדרש, המיועד לתת את הטיפול הפיזיותרפי הטוב ביותר.

כל דייר המגיע להתגורר במרכז עובר בדיקה מקיפה על ידי פיזיותרפיסט במטרה לעמוד על הגבלות גופניות, כאבים, קשיים בניידות וכדי להעריך סכנה לנפילה. כמו כן נבחנות רמת העצמאות בביצוע פעולות גופניות יום־יומיות, היכולת הקוגניטיבית ורמת שיתוף הפעולה.

בהתאם, נקבעת תוכנית טיפול פרטנית וקבוצתית המותאמת לצרכיו של כל דייר. דיירי המרכז עוברים הערכה תקופתית על ידי צוות הפיזיותרפיה אחת לשלושה חודשים, ועל פי הצורך מותאמים אביזרי עזר או כיסאות גלגלים.

חשיבות הטיפול הפיזיותרפי לחולי אלצהיימר

יש חשיבות רבה בפעילות מכל סוג עם הדיירים, ובפעילות גופנית בפרט. הטיפול הפיזיותרפי לדייר המבוגר שומר על טווחים, על כוח שרירים, על גמישות המפרקים ושומר על רמת התפקוד העצמאי המרבי.

כמו כן הטיפול הפיזיותרפי משפר את זרימת הדם ואת האוורור הריאתי, שומר על כושר גופני סביר ומספק גירוי ועניין, כמובן תוך אינטראקציה חברתית עם צוות הפיזיותרפיה.

צוות הפיזיותרפיה מעביר הדרכות והכשרות לצוות המטפלים והאחיות במחלקות השונות בנושא טכניקות לשימוש בעת ביצוע מעברים, הולכות, ניידות, התאמת אביזרי עזר, שינויי תנוחה לדיירים המוגבלים בניידות במיטה, מניעת נפילות וכדומה.

צוות הפיזיותרפיה עומד בקשר קבוע והדוק גם עם משפחות הדיירים, ואנו שמחים לשיתוף פעולה לטובת הדיירים במטרה לספק להם את איכות החיים הטובה ביותר שאפשר. בין השאר, עוסק צוות הפיזיותרפיה גם בפרויקטים שונים.

שימוש במנופים בטיפול בחולי אלצהיימר

שימוש במנוף הוא חלק בלתי נפרד מהטיפול בדייר הסיעודי. המנוף מסייע במעבר של הדייר ממקום למקום (בין מיטה לכיסא וכדומה) תוך שמירה הן על בטיחותו וכבודו של הדייר והן על בריאות גופו של המטפל.

השימוש במנוף עוזר במניעת טראומה בעת המעבר ומונע אחיזה מוטעית או מכאיבה, לפיתה חזקה מדי או ביצוע מעבר באופן מהיר מאוד שעלול להבהיל את הדייר. צוות הפיזיותרפיה מדריך צוותים במרכז על שימוש נכון במנוף וחשיבות השימוש בו.

קבוצות פיזיותרפיה

על מנת למקסם היענות ושיתוף פעולה בפעילות אקטיבית במסגרת הטיפול הפיזיותרפי, אנו עובדים עם הדיירים גם בקבוצות.

הפעילות המשותפת של כמה דיירים היושבים במעגל במקום שקט תוך שמירה על קשר עין זה עם זה, מאפשרת שיתוף פעולה שלא תמיד קיים בטיפול פרטני.

יכולת החיקוי והרצון להוביל, באווירה מעט תחרותית, גורמים לדייר לשאוף להצליח בפעילות.

כיום מתקיימות במרכז שמונה קבוצות פיזיותרפיה במהלך כל שבוע.

פרויקט הנעלה

אנו רואים ירידה משמעותית בשיווי המשקל של הדייר הדמנטי, דבר העלול להוביל לנפילה.

איבוד שיווי משקל עלול להתרחש בשל הנעלה שאינה מתאימה, ולכן יש חשיבות רבה לסוג הנעליים שנועל הדייר.

אולם יש קושי להביא את מירב הדיירים במרכז לחנות נעליים, ובשל כך צוות הפיזיותרפיה במרכז לקח על עצמו לסייע בנושא הנעלה. אנו פונים למשפחות להיעזר בנו בנושא.

צרו איתי קשר
+
צרו איתי קשר!