ראשי » מחלקות המרכז

מחלקות המרכז

נתוני משרד הבריאות מהשנים האחרונות מראים כי חלה עלייה ניכרת בתוחלת החיים של אוכלוסיית הגיל השלישי, דבר העולה בקנה אחד עם התפתחויות והתקדמות בעולם הרפואה. מצב זה מעלה את הצורך להתמודד עם מגוון רחב של בעיות בריאות ומחלות כרוניות, חלקן מחלות זקנה כמו אלצהיימר ומחלות דמנציה אחרות.

במרכז הרפואי קיימות חמש מחלקות אשפוז, מתוכן שלוש מחלקות המיועדות לתשושי נפש ושתי מחלקת המיועדות לחולים תשושי נפש סיעודיים. לכל מחלקה מנהל מחלקה, תחתיו פועלים צוות אחים ומטפלים מסורים. דיירים חדשים מאושפזים בדרך כלל במחלקות לתשושי נפש על פי התאמתם.

מחלת האלצהיימר פוגעת בשלביה המתקדמים בכל תפקודי החולה, על כן מיטות האשפוז במחלקות הסיעודיות נשמרות לדיירי המרכז, בדרך כלל לא מאשפזים חולים במחלקות הסיעודיות באופן ישיר.

במרכז הרפואי פועלת הנהלה רפואית רחבה הכוללת רופאים, צוות הנהלת סיעוד, מנהלי מחלקות, ומערכי טיפול פרא רפואיים. לצידם  פועל צוות תפעולי רחב ומקצועי, המעניק מענה מקצועי ומהיר על פי הצורך.

צוות המרכז מונה כ-200 אנשי צוות,ובהם : רופאים, צוות סיעודי , מטפלים, דיאטניות, פיזיותרפיסטים, מרפאות בעיסוק, קלינאית תקשורת, תרפיסטים במוסיקה, תרפיסטית באומנות וצוות תעסוקה מנוסה. מערך התפעול כולל : מנהלה ואדמיניסטרציה, טבחית וצוות המטבח, עובדי תחזוקה וניקיון.

כלל עובדי המרכז עושים לילות כימים על מנת להעניק את הטיפול המיטבי לדיירי המרכז.

מלאו את הפרטים

וקבלו שיחה חוזרת מנציג המרכז

  הצוות הסיעודי

  בראשות הצוות הסיעודי עומדת הגב' מירי טרוסט וסגניתה הגב' שרית אלפסי שתיהן בעלות ידע וניסיון רב בניהול הטיפול של דיירי המרכז הרפואי.

  לכל מחלקה יש מנהל/ת מחלקה האמונים על הטיפול הרפואי והסיעודי ועל ניהול חיי היום יום במחלקה, איש צוות הסיעוד נמצא במחלקה במשך כל שעות היממה 7 ימים בשבוע. בכל מחלקה עובדים צוותי כוח עזר האמונים על הטיפול בדיירים על פי הצרכים האישיים של כל דייר ודיירת.

  צוות פרה רפואי וצוות התעסוקה

  הצוות הפרה רפואי אמון על הטיפול המשלים בדיירי המרכז הן מבחינה גופנית והן בשמירה על מצבם הקוגניטיבי ועל מצב רוח טוב, הצוות הפרה רפואי כולל עובדים סוציאליים,  מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פיזיותרפיה, תזונה, טיפול רגשי וצוות תעסוקה גדול ומיומן. בכל תחום מקצועי תוכנית טיפול סדורה המנהלת מעכב אישי לכל דייר ומבצעת גם פעילות קבוצתית מותאמת. כל דייר שנכנס למרכז הרפואי עובר בשבועות הראשונים מעקב צמוד על ידי הרופאים על מנת לבחון את מצבו הרפואי לאשורו.

  בנוסף, הצוות הרפואי מקיים פגישות שבועיות, אשר כוללות את הרופאים, מנהלי המחלקות ואנשי הצוות הפרא-רפואי. במסגרת הפגישות השבועיות אחת לחצי שנה נבחן מצבו של כל דייר באופן פרטני, וזאת על מנת שכלל אנשי הצוות הרפואי והפרא-רפואי יוכלו לקבל תמונת מצב אמיתית ומלאה בנוגע למצבו של הדייר, ובעקבות כך יוכלו לבחור ולקבוע את הטיפול הטוב והמתאים ביותר עבורו.

  חיי היום יום במרכז הרפואי

  סדר יום במחלקה:

  לכל מחלקה נבנית תוכנית הפעלה המותאמת לאופי ולצרכי הדיירים השוהים בה. החל משעות הבוקר ועד שעות אחה"צ המאוחרות מתקיימות פעילויות קצרות (פעילויות האורכות כ- 30-45 דקות כל אחת), כאשר בין פעילות לפעילות ישנה הפסקה של כחצי שעה. בנוסף, בכל המחלקות מתנגנת מוסיקה  בכל שעות היום (למעט שבת) על ידי נגני פסנתר/ כינור/ אקורדיון או ע"י טלויזיה וכד'

  צוות המרכז הרפואי רואה חשיבות רבה בקיום פעילויות רבות ומגוונות, וזאת על מנת למנוע "שעמום" מהחולים ולפעול באופן המירבי לחזק ולתגבר את היכולות הקוגניטיביות שלהם.

  פעילות התעסוקה מתקיימת בימים ראשון עד חמישי, כוללות התעמלות, יצירה, טיפול רגשי באומנות ביבליותרפיה ומוסיקה. בסופי שבוע מתקיימת פעילות חברתית ע"י הצוות המטפל. ע"פ בקשת המשפחות ניתן שלוח להם תמונות מהפעילות המתבצעת המחלקה ובה מופיע/ה בן המשפחה שלהם. בפרסומים בהם נראית פעילות לא יופיו דיירים אלא אם כן התקבלה רשות מבעוד מועד ממשפחת הדייר

  במרכז הרפואי יש בית כנסת העומד לרשות הדיירים בהתאם למצבם. דיירים המעוניינים להניח תפילין או להדליק נרות בערבי שבתות מוזמנים לעשות זאת.

  בלילי שבת מקיימת קבלת שבת, הדיירים לבושים בבגדי שבת,  ונהנים מהדלקת נרות קידוש וארוחה חגיגית.

  לוח זמנים יומי

  • השכמה
  • ארוחת בוקר – 07:00
  • התעמלות יומית
  • ארוחה קלה – 10:00
  • פעילות תעסוקה
  • ארוחת צהריים – 12:30
  • מנוחת צהריים
  • ארוחה קלה – 16:00
  • פעילות תעסוקה וחברה
  • ארוחת ערב – 18:30

  צוות הסיעוד והטיפול המשלים

  צרו איתי קשר
  +
  צרו איתי קשר!