מכתב ברכה מנשיא המדינה מר ראובן ריבלין

לכבוד
מרכז רמת גן לחקר וסיעוד נפגעי אלצהיימר ע"ש סופי ואברהם סטוצ'ינסקי

למדונו חכמינו כי במקום שנמצאת מחשבתו של אדם, שם הוא נמצא. המשפט היפה הזה מבטא יותר מכל את האובדן שבמחלת האלצהיימר. האדם הוא תוצר מחשבותיו. אם הם אינם – היכן נמצא הוא?

השהייה לצדו של אדם אשר מחשבותיו אינן עימו, אינה קלה. ההתמודדות עם המחלה המקננת באדם קרוב ואהוב, עשויה להיות קשה מנשוא. הקושי הפיזי, אך בעיקר הקושי הנפשי הבא לידי ביטוי בבלבול, שכחה, אובדן התמצאות והכרה, מרפה ידיים.

בשנים האחרונות זכינו למספר פריצות דרך מדעיות בחקר מחלת האלצהיימר. בראשן נמצא גילוי חדשני של המדענית הישראלית, פרופ' מרתה וינשטוק-רוזין מהאוניברסיטה העברית, גילוי שבעקבותיו פותחו תרופות המאטות את קצב התקדמותה של המחלת. פרופ' וינשטוק-רוזין שאף זכתה לפרס ישראל בשל גילויה עומדת כיום יחד עם ישראלים נוספים בחזית העולמית בחקר המחלה.

מרכז רמת גן לאלצהיימר היה מהראשונים לתת כתף לכאב. הקמתם של מרכזי היום לאשפוז והאפשרות שאתם מעניקים לחולים ולבני משפחתם לשהות לצדם בקהילה, ללא הצורך לנדוד למוסדות אשפוז מרוחקים, לא תסולא בפז. אין ספק כי מאמצי המרכז להעלאת המודעות למחלה ולגילוי מוקדם שלה, מסייעים בקבלת טיפול מונע המאט את התפתחות המחלה. פעילותכם מביאה רווחה למאות בתים בישראל הזוכים לשהות עם אהובי ליבם בצלילות הדעת, זמן ארוך יותר.

כולנו תקווה כי קרוב היום בו נקבל את בשורת הריפוי המלא למחלה קשה זו.

בברכה ובהערכה,

ראובן (רובי) ריבלין

 

נשיא המדינה מר ראובן ריבלין | 12/11/2015

נשיא המדינה מר ראובן ריבלין