מערך רפואי־קהילתי

ליווי והדרכה גם בקהילה

אנו מתייחסים לחולי אלצהיימר המטופלים בקהילה כאל חולים המאושפזים בביתם, ומתוך הבנה זו אנו מבקשים להעניק להם טיפול רפואי ראוי.

טיפול בחולה אלצהיימר בקהילה כרוך במורכבות רבה, ויש שירותים רבים היכולים להינתן רק במרכז רפואי גדול.

על פי המודל החדשני שפיתחנו, אנו מציעים להנגיש את השירותים הניתנים כיום בלעדית לדיירי המרכז הרפואי לאלצהיימר גם לחולים הנמצאים בבית.

חולים אלה יוכלו להגיע לטיפול־יום, שיהיה חלק אינטגרלי מהמרכז הרפואי לאלצהיימר, ובמסגרת זו יקבלו מגוון שירותים רבי־ערך מידיהם של אנשי צוות המרכז.

כך, במסגרת של טיפול־יום יוכלו החולים ליהנות מטיפול דומה לזה שמקבלים חולים המאושפזים במרכז, כאשר בסוף היום ישובו לביתם.

אדם עם דמנציה שיגיע למרכז לטיפול־יום, יופנה לוועדת הערכה וקבלה בהשתתפות רופא מומחה, אחות, עובדת סוציאלית, פיזיותרפיסט ודיאטנית.

במהלך שהותו של המטופל במרכז ינהלו אנשי הצוות הרב־מקצועי מעקב אחר מצבו, והחולה ובני משפחתו יקבלו טיפול וייעוץ של צוות רפואי, צוות סיעודי וצוות פרה־רפואי (דיאטנית, פיזיותרפיסט, מרפאה בעיסוק, תרפיסטית במוזיקה ועוד).

להתייעצות עם נציג וקבלת סיוע
מלאו את הפרטים בטופס

סדנאות ייעודיות לבני המשפחה

בנוסף להדרכה ולליווי שוטפים, ייערכו במרכז הרפואי גם סדנאות ייעודיות למטפלים ולבני המשפחה של מטופלי־היום, ובהן יוכלו בני המשפחה ליהנות מאינטראקציה חברתית נעימה, להעמיק את הידע שלהם ולקבל כלים יעילים להתמודדות עם הקשיים הנלווים לטיפול בחולה בבית.

סדנאות אחרות יותאמו לבני המשפחה ולחולים גם יחד, ומטרתן לאפשר מפגש חווייתי ובילוי מהנה משותף.

טיפול־יום בגמישות מלאה

החולים ובני משפחותיהם שיגיעו לצורך טיפול־יום ייהנו מגמישות מלאה ולא יהיו כפופים למסגרת שעות קבועה ומחייבת.

מטופלים ובני משפחותיהם יוכלו לבחור את ימי הביקור ואת שעות הביקור בהתאם לצורכיהם וליכולתם.

כמו כן, תינתן אפשרות לחולה להישאר ללינת לילה, או למשך פרק זמן ארוך יותר.

חולים שיבקרו במרכז במסגרת טיפול־יום ויזדקקו לאשפוז לפרק זמן של כמה ימים ועד כמה שבועות, יוכלו לשהות במרכז כדיירים עם שירות מלא לתקופה מוגדרת שתיקבע בהתאם לצורך.